1. Home
 2. eHealth
 3. eHealth – Електронний рецепт на антибіотики

eHealth – Електронний рецепт на антибіотики

З 01.08.2022р. в силу вступає перехідний період на виписування електронного рецепту на антибактеріальні лікарські засоби системної дії. Перехідний період триватиме до кінця 2022 року. Протягом цього періоду допускається виписування рецепту в паперовій формі. Також допускається виписування електронного рецепту з обов’язковим друком інформаційної довідки, яка має бути підписана лікарем, а також містити печатку лікаря.

Створити електронний рецепт на антибіотики може лікар будь-якої спеціалізації первинної або вторинної ланки. Для цього э необов’язковою наявність декларації у пацієнта. Максимальна тривалість лікування за рецептом становить 90 діб.

Принцип виписування електронний рецепту на антибіотики нічим не відрізняється від виписування електронних рецептів на інші програми (більше інформації тут)

Для виписування електронного рецепту необхідно:

 1. Створити взаємодію
 2. На основі створеної взаємодії натиснути “Створити рецепт
 3. Заповнити дані рецепту

  На формі створення рецепту необхідно вказати
  1) Назву програми за якою виписується рецепт. Для антибіотиків – це “Антибактеріальні ЛЗ системної дії
  2) Торгову назву препарату
  3) кількість за прийом в одиниціх виміру, які залежать від обраного преперату
  4) Кількість прийомів на день (кратність прийому ЛЗ)
  5) Тривалість лікування в днях
  6) Кількість ЛЗ в упаковці (заповнюється із наданого списку в довіднику ЛЗ)На основі ввдених даних буде розрахована загальна кількість ЛЗ в одиницях, яка буде кратна обраному типу упаковки.
  Важливо! На відміну від інших програм рецептів, для антибактеріальних засобів немає рекомендованого та максимального добовового дозування. Обрати дозування лікар може будь-яку під власну відповідальність.
 4. Вказати дату початку лікування
  За замовченням дата початку лікування вказан “сьогодні”, але її можна змінити.
 5. Підтвердити метод аутентифікації пацієнта та підписати рецепт
  Процес ідентичний виписування рецепту за програмою доступні ліки

Після успішного підписання рецепту пацієнту на його телефон НЕ буде надісланий код рецепту на антибіотики. Тому лікар в обов’язковому порядку має роздрукувати інформаційну довідку і засвідчити її підписом та печаткою лікаря (НЕ закладу).

Приклад сформованої інформаційної довідки про рецепт:

Створений рецепт надалі можна переглядати в карті пацієнта в розділі рецепти або в деталях взаємодії в рамках якої виписувався рецепт:

 

Пов`язані статті