Створення МВТН
Передумовою створення медичного висновку про тимчасову непрацездатність є успішно створені епізод та взаємодія з пацієнтом. Для створення МВТН необхідно натиснути Створити медичний висновок в переліку взаємодій пацієнта:
На формі створення МВТН необхідно обрату категорію, період дійсності та опційно додаткові уточнення:
В полях періоду можна обрати дати, які доступні користувачеві. Так, наприклад, якщо максимальний період на МВТН за категорією “Захворювання загального характеру” становить 30 днів, Ви не зможете обрати більше. Недоступні дати позначені закресленими в календарі.
Максимальна допустима тривалість лікарняного для категорій МВТН:
Захворювання або травма загального характеру: 30 днів
Догляд за хворою дитиною: 1000 днів
Догляд за хворим членом сім’ї: 4 дні
Догляд за дитиною у разі хвороби особи, яка доглядає за дитиною: 1000 днів
Обсервація та/або самоізоляція SARS-CoV2: 1000 днів
Переведення особи на легшу роботу: 62 дні
Ортопедичне протезування: 1000 днів
Вагітність та пологи: 180 днів
Карантин: 1000 днів
Лікування в санаторно-курортному закладі:1000 днів
Кількість днів, протягом якої можна відкрити МВТН від дати початку (заднім числом): 7 днів
Виключення для категорії “вагітність та пологи”: 200 днів
Також, якщо встановлено параметр “Випадок настав закордоном” – МВТН можна відкрити без обмеження на дату початку в минулому.
Якщо на даний епізод висновок тимчасової непрацездатності відкривається вперше, потрібно залишити галочку в полі “Новий випадок“. Якщо це продовжений лікарняного – прибрати цю позначку.
Для пацієнта буде необхідно обрати метод автентифікації. Рекомендується обирати “Через СМС”, в такому випадку клієнт отримає повідомлення про створення на нього документа МВТН. Також можна видалити метод автентифікації, натиснуваши на хрестик у правій частині цього поля. В тому разі, Ви побачите наступне повідомлення:
Додаткові уточнення при створенні МВТН:
Коли всі поля були заповнені, можна натискати кнопку “Додати”. Після цього з’явиться документ (у статусі “Чернетка”) з даними по конкретному медичному висновку, який необхідно буде підписати після ознайомлення з ним пацієнта.
Після створення МВТН, клієнту на телефон прийде СМС-сповіщення, а готовий МВТН буде відображений у розділі “Медичні висновки”. Щоб роздрукувати документ, необхідно перейти по клавіші “Переглянути”, після чого натиснути кнопку “Роздрукувати”.
Якщо документ був створений з помилками, виправити їх після підпису буде неможливо. Документ буде необхідно відкликати і створити заново. Проте відкликати документ можна буде лише після того, як він пройде обробку в РЗО. Зверніть увагу, що документ відображається зі статусом “Виконано”, проте якщо його відкрити для перегляду, статус буде “У процесі обробки”. Це пов’язано з тим, що всі лікарняні синхронізуються у системі реєстру лікарняних листків. Такий статус може змінитися протягом хвилини, коли документ пройде обробку в реєстрі. Якщо є необхідність відкликати висновок, у новому вікні потрібно буде вказати причину та обгрунтування такої дії.
Після цього потрібно натиснути кнопку “Відкликати” та підписати. Відкликаний висновок буде відображатися у списку зі статусом “Введений помилково”. Для того, щоб подивитися повний перелік медичних висновків по пацієнту, можна перейти до розділу “Медичні висновки”. Якщо пацієнт звернувся повторно щодо того самого епізоду, на який був створений висновок, необхідно на конкретний епізод створити нову взаємодію і для цієї взаємодії створити новий медичний висновок, вказавши ту саму категорію і діагноз, які були застосовані при створенні первинних документів. Тоді, в залежності від зміни терміну, система визначить, чи це зменшення або збільшення терміну. Це буде відображатись при перегляді документу. Також варто відмітити, що у категоріях висновків “Догляд за хворим членом сім’ї” та “Догляд за дитиною у разі хвороби особи, яка доглядає за дитиною” інтерфейс буде дещо змінений. В полі “Особа” необхідно обрати саме ту особу, за якою ведеться догляд.
Продовження або скорочення МВТН
Для продовження медичного висновка про тимчасову непрацездатність необхідно пройти наступні кроки:
- Створити нову взаємодію в рамках того самого епізоду, де був створений попередній МВТН
- На створену взаємодію створити МВТН. На формі заявки на МВТН обов’язково зняти галочку “Новий випадок непрацездатності”.
3. Необхідно переконатись що період дійсності нового МВТН (початок та кінець) перетинаються з датами попереднього МВТН. Наприклад, попередній МВТН мав період дійсності 3 26.08.2021 до 02.09.2021. 4. Для продовження лікарняного, дата нового МВТН має починатися на пізніше ніж з 02.09.2021 5. Для скорочення лікарняного процедура іднтична, але в наведеному прикладі Кінець періоду дійсності має бути менший ніж 02.09.2021 Після створення нового МВТН без вказаного параметру “новий випадок непрацездатності” центральний компонент eHealth автоматично знайде пов’язані з цим попередні МВТН в рамках епізоду і скоротить або продовжить лікарняний лист.